HAKKIMIZDA

Yakın dönemdeki malzeme üretim tekniklerinin gelişmesine paralel olarak, sayısal ortamda tasarım ve hesaplama kabiliyetlerinin de gelişmesiyle birlikte, mühendisler, çok daha sıra dışı ve iddialı yapıları gerçekleştirme çabası içindedir. Bugün çağın koşulları bütün dünyada mühendislik alanında gelişmişlik, hafiflik ve hızlı yapım olarak kendini kabul ettirmektedir.

POLARKON, teknolojideki bu değişim ve dönüşüme uygun olarak özel çelik yapılara cevap vermek üzere 1995 yılında Ankara’da kurulmuş bir mühendislik firmasıdır. Kuruluşundan bu yana sürekli aşama göstermiş ve özellikle uzay kafes çatı ve geniş açıklıklı konstrüksiyonları alanında uzman ve lider bir firma konumuna yükselmiştir.

Tüm projelerinde , kendine özgün kalite yönetim sistemi gereği , en üst seviyede mühendislik hizmetini , zamanında ve bütçesi içinde tamamlamış olmayı vazgeçilmez bir vizyon olarak belirlemiştir. POLARKON bünyesinde, yapısal tasarım ve detaylandırma projelerini yapmak üzere bir proje ofisi bulundurmaktadır.

POLARKON üstlendiği projelerini , Tasarım + Danışmanlık + İmalat + Kalite kontrolü + Montaj ile gerçekleştirmek sureti ile birlikte “ TASARLA – İNŞA ET “ (DESIGN AND BUILT) modeline göre yapabilmektedir.

POLARKON, tüm imalatlarını ulusal ve istenen uluslararası standartlara ve şartnamelere uygun olarak yapmakta, imalatlarında sayısal kontrollü üretim tezgahları kullanarak , yüksek hassasiyetle üretim yapmaktadır. Üretim süreçleri öncesinde oluşturulan kalite planı , POLARKON kalite kontrol uzmanlarınca titizlikle uygulanır ve ISO kalite yönetmeliğince kayıt altına alınır.

POLARKON kuruluşundan günümüze, yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da ve özellikle Ortadoğu ve Körfez Bölgesinde , Katar, Suudi Arabistan, Kuveyt, Asyada, Avrupada-Almanya, Kazakistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Rusya, Afrikada; Etopya ve Moritanya gibi ülkelerde başta uzay kafes çatı konstrüksiyonları olmak üzere sırasıyla çelik tek ya da çift eğrilikli tonoz, kubbe, serbest yüzeyli yapılar ve gergili yapılar gibi alanlarda faaliyet göstermekte olup , önemli projelere imza atmıştır. Bunların yanında , POLARKON, kendini yenilemek amacı ile birçok alanda AR-GE projeleri de yürütmektedir. YAPISAL SAĞLIK SİSTEMİ "PYSİS" uygulayabildiğimiz ilgi alanımızdadır.

POLARKON uzun zamandır üzerinde çalıştığı, kritik konstrüksiyonların yapı sağlığının izlenmesi projesini başarı ile hayata geçirmiş olup, bu alanda patent sahibidir.

"PYSİS" ile , POLARKON gerçekleştirdiği konstrüksiyonların yapısal davranışlarını, gerçek zamanlı ve online izlemeye yönelik müşterilerine yapım sonrası da hizmet sağlayabilmektedir. POLARKON olarak geldiğimiz noktada, bize iş yapma imkanı sağlayan tüm tasarımcı, mimar ve müşterilerimize teşekkür eder, nice başarılı projeler gerçekleştirmek umuduyla saygılarımızı sunarız.

TOP