Gizlilik Politikası

24 Mayıs 2023 tarihinde güncellenmiştir

POLARKON AŞ (“biz,” “bizim,” veya “bize”) gizliliğinizi korumayı taahhüt eder. Bu Gizlilik Politikası, kişisel bilgilerinizin POLARKON AŞ tarafından nasıl toplandığını, kullanıldığını ve ifşa edildiğini açıklamaktadır.

Bu Gizlilik Politikası, uygulamamız POLARKON AŞ’nin yanı sıra web sitemiz ve ilişkili alt alanları (topluca “Hizmetimiz”) için de geçerlidir. Hizmetimize erişerek veya Hizmetimizi kullanarak, kişisel bilgilerinizi bu Gizlilik Politikasında ve Hizmet Şartlarımızda açıklandığı şekilde toplamamızı, saklamamızı, kullanmamızı ve ifşa etmemizi okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi belirtmiş olursunuz.

Tanımlar ve Anahtar Terimler

Bu Gizlilik Politikasında her şeyin mümkün olduğunca net bir şekilde açıklanmasına yardımcı olmak için, bu terimlere her atıfta bulunulduğunda, bunlar kesinlikle şu şekilde tanımlanır:

 • Çerez: Bir web sitesi tarafından oluşturulan ve web tarayıcınız tarafından kaydedilen küçük miktarda veri. Tarayıcınızı tanımlamak, analizler sağlamak, dil tercihiniz veya giriş bilgileriniz gibi sizinle ilgili bilgileri hatırlamak için kullanılır.
 • Şirket: Bu politikada “Şirket”, “biz”, “bize” veya “bizim” denildiğinde, bu Gizlilik Politikası kapsamında bilgilerinizden sorumlu olan POLARKON AŞ, (Birlik Mah. 490. Sok. No: 3/1 06610 Çankaya/Ankara TÜRKİYE) kastedilmektedir.
 • Ülke: POLARKON AŞ’nin veya POLARKON AŞ’nin sahiplerinin/kurucularının bulunduğu yer, bu durumda Türkiye
 • Müşteri: Tüketicileriniz veya hizmet kullanıcılarınız ile ilişkilerinizi yönetmek için POLARKON AŞ Hizmetini kullanmak üzere kaydolan şirket, kuruluş veya kişiyi ifade eder.
 • Cihaz: POLARKON AŞ’yi ziyaret etmek ve hizmetleri kullanmak için kullanılabilecek telefon, tablet, bilgisayar veya başka herhangi bir cihaz gibi internete bağlı herhangi bir cihaz.
 • IP adresi: İnternete bağlı her cihaza İnternet protokolü (IP) adresi olarak bilinen bir numara atanır. Bu numaralar genellikle coğrafi bloklar halinde atanır. Bir IP adresi genellikle bir cihazın internete bağlandığı konumu tanımlamak için kullanılabilir.
 • Personel: POLARKON AŞ tarafından istihdam edilen veya taraflardan biri adına bir hizmeti yerine getirmek üzere sözleşme altında bulunan kişileri ifade eder.
 • Kişisel Veri: doğrudan, dolaylı olarak veya diğer bilgilerle bağlantılı olarak – kişisel kimlik numarası da dahil olmak üzere – gerçek bir kişinin tanımlanmasına veya tanımlanabilirliğine izin veren her türlü bilgi.
 • Hizmet: POLARKON AŞ tarafından ilgili şartlarda (varsa) ve bu platformda açıklandığı şekilde sağlanan hizmeti ifade eder.
 • Üçüncü taraf hizmeti: reklamcılar, yarışma sponsorları, tanıtım ve pazarlama ortakları ve içeriğimizi sağlayan veya ürünleri veya hizmetlerinin ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer kişileri ifade eder.
 • Web sitesi: POLARKON AŞ’nin sitesine bu URL üzerinden erişilebilir: https://www.polarkon.com.tr/
 • Siz: Hizmetleri kullanmak için POLARKON AŞ’ye kayıtlı olan kişi veya kuruluş.

Hangi Bilgileri Topluyoruz?

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, sitemize kaydolduğunuzda, sipariş verdiğinizde, bültenimize abone olduğunuzda, bir ankete yanıt verdiğinizde veya bir form doldurduğunuzda sizden bilgi toplarız.

 • İsim / Kullanıcı Adı
 • Telefon Numaraları
 • E-posta Adresleri
 • Posta Adresleri

POLARKON AŞ üçüncü taraflardan gelen son kullanıcı bilgilerini ne zaman kullanır?

POLARKON AŞ, müşterilerimize POLARKON AŞ hizmetlerini sunmak için gerekli olan Son Kullanıcı Verilerini toplayacaktır. Son kullanıcılar, sosyal medya web sitelerinde kullanıma sundukları bilgileri bize gönüllü olarak sağlayabilirler. Bize bu tür herhangi bir bilgi verirseniz, belirttiğiniz sosyal medya web sitelerinden kamuya açık bilgileri toplayabiliriz. Bu web sitelerini ziyaret ederek ve gizlilik ayarlarınızı değiştirerek sosyal medya web sitelerinin bilgilerinizin ne kadarını herkese açık hale getireceğini kontrol edebilirsiniz.

POLARKON AŞ üçüncü taraflardan gelen müşteri bilgilerini ne zaman kullanır?

Bizimle iletişime geçtiğinizde üçüncü taraflardan bazı bilgiler alırız. Örneğin, bir POLARKON AŞ müşterisi olmaya ilgi göstermek için bize e-posta adresinizi gönderdiğinizde, POLARKON AŞ’ye otomatik dolandırıcılık tespit hizmetleri sağlayan bir üçüncü taraftan bilgi alıyoruz. Ayrıca zaman zaman sosyal medya web sitelerinde kamuya açık hale getirilen bilgileri de topluyoruz. Sosyal medya web sitelerinin bilgilerinizin ne kadarını herkese açık hale getirdiğini bu web sitelerini ziyaret ederek ve gizlilik ayarlarınızı değiştirerek kontrol edebilirsiniz.

Topladığımız bilgileri üçüncü taraflarla paylaşıyor muyuz?

Topladığımız kişisel ve kişisel olmayan bilgileri reklamcılar, yarışma sponsorları, tanıtım ve pazarlama ortakları ve içeriğimizi sağlayan veya ürünleri ya da hizmetlerinin ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer kişiler gibi üçüncü taraflarla paylaşabiliriz. Ayrıca, mevcut ve gelecekteki bağlı şirketlerimiz ve iş ortaklarımızla da paylaşabiliriz ve bir birleşme, varlık satışı veya başka bir ticari yeniden yapılanmaya dahil olmamız halinde, kişisel ve kişisel olmayan bilgilerinizi halef-seleflerimizle de paylaşabilir veya devredebiliriz.

Sunucularımızın ve web sitesinin barındırılması ve bakımı, veritabanı depolama ve yönetimi, e-posta yönetimi, depolama pazarlaması, kredi kartı işlemleri, müşteri hizmetleri ve web sitesi aracılığıyla satın alabileceğiniz ürün ve hizmetlerin siparişlerinin yerine getirilmesi gibi işlevleri yerine getirmek ve bize hizmet sağlamak için güvenilir üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarını görevlendirebiliriz. Kişisel bilgilerinizi ve muhtemelen bazı kişisel olmayan bilgilerinizi, bu hizmetleri bizim ve sizin için gerçekleştirmelerini sağlamak için bu üçüncü taraflarla paylaşacağız.

IP adresleri de dahil olmak üzere günlük dosyası verilerimizin bir kısmını analiz amacıyla web analiz ortakları, uygulama geliştiricileri ve reklam ağları gibi üçüncü taraflarla paylaşabiliriz. IP adresiniz paylaşılırsa, genel konumu ve bağlantı hızı, web sitesini paylaşılan bir konumda ziyaret edip etmediğiniz ve web sitesini ziyaret etmek için kullanılan cihazın türü gibi diğer teknik özellikleri tahmin etmek için kullanılabilir. Reklamlarımız ve web sitesinde gördükleriniz hakkında bilgi toplayabilir ve daha sonra bize ve reklamcılarımıza denetim, araştırma ve raporlama sağlayabilirler.

Ayrıca, taleplere, yasal süreçlere (mahkeme celpleri dahil) yanıt vermek, haklarımızı ve çıkarlarımızı veya üçüncü bir tarafın çıkarlarını, kamunun veya herhangi bir kişinin güvenliğini korumak, yasadışı, etik olmayan veya yasal olarak dava edilebilir herhangi bir faaliyeti önlemek veya durdurmak veya geçerli mahkeme emirlerine, yasalara, kurallara ve düzenlemelere uymak için tamamen kendi takdirimize bağlı olarak gerekli veya uygun olduğuna inandığımız şekilde hakkınızdaki kişisel ve kişisel olmayan bilgileri devlet veya kolluk kuvvetleri yetkililerine veya özel taraflara ifşa edebiliriz.

Müşterilerden ve son kullanıcılardan nerede ve ne zaman bilgi toplanır?

POLARKON AŞ, bize sunduğunuz kişisel bilgileri toplayacaktır. Ayrıca yukarıda açıklandığı gibi üçüncü taraflardan da sizinle ilgili kişisel bilgiler alabiliriz.

Topladığımız Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz?

Sizden topladığımız bilgilerden herhangi biri aşağıdaki yollardan birinde kullanılabilir:

 • Deneyiminizi kişiselleştirmek için (bilgileriniz bireysel ihtiyaçlarınıza daha iyi yanıt vermemize yardımcı olur)
 • Web sitemizi geliştirmek için (sizden aldığımız bilgi ve geri bildirimlere dayanarak web sitesi tekliflerimizi sürekli olarak iyileştirmeye çalışıyoruz)
 • Müşteri hizmetlerini geliştirmek için (bilgileriniz, müşteri hizmetleri taleplerinize ve destek ihtiyaçlarınıza daha etkili bir şekilde yanıt vermemize yardımcı olur)
 • İşlemleri gerçekleştirmek için
 • Bir yarışma, promosyon, anket veya diğer site özelliklerini yönetmek için
 • Periyodik e-postalar göndermek için

E-posta Adresinizi Nasıl Kullanıyoruz?

Bu web sitesine e-posta adresinizi göndererek bizden e-posta almayı kabul etmiş olursunuz. Bu e-posta listelerinden herhangi birine katılımınızı, ilgili e-postada yer alan abonelikten çıkma bağlantısına veya diğer abonelikten çıkma seçeneğine tıklayarak istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Yalnızca doğrudan veya üçüncü bir taraf aracılığıyla kendileriyle iletişime geçmemize izin veren kişilere e-posta göndeririz. İstenmeyen ticari e-postalar göndermiyoruz, çünkü spam’den en az sizin kadar biz de nefret ediyoruz. E-posta adresinizi göndererek, bizden iletişim almayı tercih eden belirli kişilere özel reklamlar gösterdiğimiz Facebook gibi sitelerde müşteri kitlesi hedeflemesi için e-posta adresinizi kullanmamıza izin vermeyi de kabul etmiş olursunuz. Yalnızca sipariş işleme sayfası aracılığıyla gönderilen e-posta adresleri, yalnızca siparişinizle ilgili bilgi ve güncellemeleri size göndermek amacıyla kullanılacaktır. Bununla birlikte, aynı e-postayı bize başka bir yöntemle verdiyseniz, bu e-postayı bu Politikada belirtilen amaçlardan herhangi biri için kullanabiliriz. Not: Herhangi bir zamanda gelecekteki e-postaları almaktan vazgeçmek isterseniz, her e-postanın altına ayrıntılı abonelikten çıkma talimatları ekleriz.

Bilgilerinizi Ne Kadar Süre Saklıyoruz?

Bilgilerinizi yalnızca POLARKON AŞ’yi size sağlamak ve bu politikada açıklanan amaçları yerine getirmek için ihtiyaç duyduğumuz sürece saklarız. Bu durum, bilgilerinizi paylaştığımız ve bizim adımıza hizmet yürüten herkes için de geçerlidir. Bilgilerinizi artık kullanmamız gerekmediğinde ve yasal veya düzenleyici yükümlülüklerimize uymak için saklamamıza gerek olmadığında, bilgilerinizi ya sistemlerimizden kaldıracağız ya da sizi tanımlayamayacağımız şekilde kişiselleştireceğiz.

Bilgilerinizi Nasıl Koruyoruz?

Bir sipariş verdiğinizde veya kişisel bilgilerinizi girdiğinizde, gönderdiğinizde veya bunlara eriştiğinizde kişisel bilgilerinizin güvenliğini korumak için çeşitli güvenlik önlemleri uyguluyoruz. Güvenli bir sunucu kullanımı sunuyoruz. Sağlanan tüm hassas/kredi bilgileri Secure Socket Layer (SSL) teknolojisi aracılığıyla iletilir ve ardından Ödeme ağ geçidi sağlayıcılarımızın veritabanına şifrelenerek yalnızca bu tür sistemlere özel erişim hakları olan ve bilgileri gizli tutması gereken yetkililer tarafından erişilebilir. Bir işlemden sonra, özel bilgileriniz (kredi kartları, sosyal güvenlik numaraları, mali bilgiler, vb.) asla dosyada tutulmaz. Bununla birlikte, POLARKON AŞ’ye ilettiğiniz herhangi bir bilginin mutlak güvenliğini sağlayamayız veya garanti edemeyiz veya Hizmet üzerindeki bilgilerinize fiziksel, teknik veya yönetimsel güvenlik önlemlerimizden herhangi birinin ihlali nedeniyle erişilemeyeceğini, ifşa edilemeyeceğini, değiştirilemeyeceğini veya imha edilemeyeceğini garanti edemeyiz.

Bilgilerim başka ülkelere aktarılabilir mi?

POLARKON AŞ Türkiye’de kurulmuştur. Web sitemiz aracılığıyla, sizinle doğrudan etkileşimler yoluyla veya yardım hizmetlerimizin kullanımından toplanan bilgiler, zaman zaman dünyanın her yerinde bulunan ofislerimize veya personelimize veya üçüncü taraflara aktarılabilir ve bu tür verilerin kullanımını ve aktarımını düzenleyen genel uygulanabilirlik yasalarına sahip olmayan ülkeler de dahil olmak üzere dünyanın herhangi bir yerinde görüntülenebilir ve barındırılabilir. Yürürlükteki yasaların izin verdiği en geniş ölçüde, yukarıdakilerden herhangi birini kullanarak, bu tür bilgilerin sınır ötesi aktarımına ve barındırılmasına gönüllü olarak izin vermiş olursunuz.

POLARKON AŞ Hizmeti aracılığıyla toplanan bilgiler güvenli midir?

Bilgilerinizin güvenliğini korumak için önlemler alıyoruz. Bilgilerinizi korumaya, yetkisiz erişimi önlemeye, veri güvenliğini sağlamaya ve doğru şekilde kullanmaya yardımcı olmak için fiziksel, elektronik ve yönetimsel prosedürlerimiz bulunmaktadır. Ancak, şifreleme sistemleri de dahil olmak üzere ne insanlar ne de güvenlik sistemleri kusursuz değildir. Buna ek olarak, insanlar kasıtlı suçlar işleyebilir, hata yapabilir veya politikalara uymayabilir. Bu nedenle, kişisel bilgilerinizi korumak için makul çabayı göstermemize rağmen, mutlak güvenliğini garanti edemeyiz. Yürürlükteki yasaların kişisel bilgilerinizi korumak için feragat edilemez bir görev yüklemesi halinde, kasıtlı suistimalin bu göreve uygunluğumuzu ölçmek için kullanılan standartlar olacağını kabul edersiniz.

Bilgilerimi güncelleyebilir veya düzeltebilir miyim?

POLARKON AŞ’nin topladığı bilgilerde güncelleme veya düzeltme talep etmek için sahip olduğunuz haklar POLARKON AŞ ile olan ilişkinize bağlıdır. Personel, şirket içi istihdam politikalarımızda ayrıntılı olarak belirtildiği şekilde bilgilerini güncelleyebilir veya düzeltebilir.

Müşteriler, kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerin belirli kullanımlarının ve ifşalarının aşağıdaki şekilde kısıtlanmasını talep etme hakkına sahiptir. Hesabınızı iptal ederek (1) kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerinizi güncellemek veya düzeltmek, (2) bizden aldığınız iletişimler ve diğer bilgilerle ilgili tercihlerinizi değiştirmek veya (3) sistemlerimizde hakkınızda tutulan kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri silmek (aşağıdaki paragrafa tabi olarak) için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu tür güncellemeler, düzeltmeler, değişiklikler ve silmeler, sakladığımız diğer bilgiler veya söz konusu güncelleme, düzeltme, değişiklik veya silme işleminden önce bu Gizlilik Politikası uyarınca üçüncü taraflara sağladığımız bilgiler üzerinde hiçbir etkiye sahip olmayacaktır. Gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumak için, size profil erişimi vermeden veya düzeltmeler yapmadan önce kimliğinizi doğrulamak için makul adımlar atabiliriz (benzersiz bir şifre istemek gibi). Benzersiz şifrenizin ve hesap bilgilerinizin gizliliğini her zaman korumaktan siz sorumlusunuz.

Bize sağladığınız bilgilerin her bir kaydını sistemimizden kaldırmanın teknolojik olarak mümkün olmadığını bilmelisiniz. Bilgileri kasıtsız kayıplardan korumak için sistemlerimizi yedekleme ihtiyacı, bilgilerinizin bir kopyasının silinemeyecek bir biçimde bulunmasının bizim için zor veya imkansız olabileceği anlamına gelir. Talebinizi aldıktan hemen sonra, aktif olarak kullandığımız veri tabanlarında ve diğer kolaylıkla arama yapılabilen ortamlarda saklanan tüm kişisel bilgiler, makul ve teknik olarak uygulanabilir olduğu ölçüde ve en kısa sürede uygun şekilde güncellenecek, düzeltilecek, değiştirilecek veya silinecektir.

Son kullanıcıysanız ve hakkınızda sahip olduğumuz herhangi bir bilgiyi güncellemek, silmek veya almak istiyorsanız, bunu müşterisi olduğunuz kuruluşla iletişime geçerek yapabilirsiniz.

Personel

Eğer bir POLARKON AŞ çalışanı veya başvuru sahibiyseniz, bize gönüllü olarak sağladığınız bilgileri toplarız. Toplanan bilgileri, çalışanlara sağlanan faydaları yönetmek ve başvuru sahiplerini taramak için İnsan Kaynakları amacıyla kullanırız.

(1) bilgilerinizi güncellemek veya düzeltmek, (2) bizden aldığınız iletişimler ve diğer bilgilerle ilgili tercihlerinizi değiştirmek veya (3) sizinle ilgili sahip olduğumuz bilgilerin bir kaydını almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu tür güncellemeler, düzeltmeler, değişiklikler ve silmeler, sakladığımız diğer bilgiler veya söz konusu güncelleme, düzeltme, değişiklik veya silme işleminden önce bu Gizlilik Politikası uyarınca üçüncü taraflara sağladığımız bilgiler üzerinde hiçbir etkiye sahip olmayacaktır.

İşletme Satışı

POLARKON AŞ’nin veya Kurumsal İştiraklerinden herhangi birinin (burada tanımlandığı gibi) veya POLARKON AŞ’nin veya Kurumsal İştiraklerinden herhangi birinin Hizmet’in ilgili olduğu kısmının varlıklarının tamamının veya önemli bir kısmının satışı, birleşmesi veya başka bir şekilde devredilmesi durumunda bilgileri üçüncü bir tarafa aktarma hakkımızı saklı tutarız, veya işimizi durdurmamız veya iflas, yeniden yapılanma veya benzer bir işlem için dilekçe vermemiz veya aleyhimize dilekçe verilmesi durumunda, üçüncü tarafın bu Gizlilik Politikasının şartlarına uymayı kabul etmesi koşuluyla.

İştirakler

Hakkınızdaki bilgileri (kişisel bilgiler dahil) Kurumsal İştiraklerimize ifşa edebiliriz. Bu Gizlilik Politikasının amaçları doğrultusunda, “Kurumsal Bağlı Kuruluş”, ister mülkiyet ister başka bir şekilde olsun, POLARKON AŞ’yi doğrudan veya dolaylı olarak kontrol eden, onun tarafından kontrol edilen veya onunla ortak kontrol altında olan herhangi bir kişi veya kuruluş anlamına gelir. Kurumsal İştiraklerimize sağladığımız sizinle ilgili tüm bilgiler, söz konusu Kurumsal İştirakler tarafından bu Gizlilik Politikasının şartlarına uygun olarak ele alınacaktır.

Geçerli Kanun

Bu Gizlilik Politikası, kanunlar ihtilafı hükümlerine bakılmaksızın Türkiye kanunlarına tabidir. Gizlilik Kalkanı veya İsviçre-ABD çerçevesi kapsamında hak talebinde bulunma hakkına sahip olabilecek kişiler hariç olmak üzere, bu Gizlilik Politikası kapsamında veya bununla bağlantılı olarak taraflar arasında ortaya çıkan herhangi bir dava veya anlaşmazlıkla bağlantılı olarak mahkemelerin münhasır yargı yetkisini kabul edersiniz.

Kanunlar ihtilafı kuralları hariç olmak üzere, Türkiye kanunları bu Sözleşmeyi ve web sitesini kullanımınızı yönetecektir. Web sitesini kullanımınız diğer yerel, eyalet, ulusal veya uluslararası yasalara da tabi olabilir.

POLARKON AŞ’yi kullanarak veya bizimle doğrudan iletişime geçerek, bu Gizlilik Politikasını kabul ettiğinizi belirtmiş olursunuz. Bu Gizlilik Politikasını kabul etmiyorsanız, web sitemizle etkileşime geçmemeli veya hizmetlerimizi kullanmamalısınız. Web sitesini kullanmaya devam etmeniz, bizimle doğrudan iletişime geçmeniz veya bu Gizlilik Politikasında kişisel bilgilerinizin kullanımını veya ifşasını önemli ölçüde etkilemeyen değişikliklerin yayınlanmasını takip etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Sizin Onayınız

Sitemizi ziyaret ettiğinizde nelerin belirlendiği ve bunların nasıl kullanıldığı konusunda size tam bir şeffaflık sağlamak için Gizlilik Politikamızı güncelledik. POLARKON AŞ’mizi kullanarak, bir hesap açarak veya bir satın alma işlemi yaparak, Gizlilik Politikamızı onaylamış ve şartlarını kabul etmiş olursunuz.

Diğer Web Sitelerine Bağlantılar

Bu Gizlilik Politikası sadece Hizmetler için geçerlidir. Hizmetler, POLARKON AŞ tarafından işletilmeyen veya kontrol edilmeyen diğer web sitelerine bağlantılar içerebilir. Bu tür web sitelerinde ifade edilen içerik, doğruluk veya görüşlerden sorumlu değiliz ve bu tür web siteleri tarafımızdan araştırılmamakta, izlenmemekte veya doğruluk veya eksiksizlik açısından kontrol edilmemektedir. Hizmetler’den başka bir web sitesine gitmek için bir bağlantı kullandığınızda, Gizlilik Politikamızın artık yürürlükte olmadığını lütfen unutmayın. Platformumuzda bir bağlantıya sahip olanlar da dahil olmak üzere, başka herhangi bir web sitesinde gezinmeniz ve etkileşiminiz, söz konusu web sitesinin kendi kurallarına ve politikalarına tabidir. Bu tür üçüncü taraflar, hakkınızda bilgi toplamak için kendi çerezlerini veya diğer yöntemleri kullanabilir.

Çerezler

POLARKON AŞ, web sitemizin ziyaret ettiğiniz alanlarını belirlemek için “Çerez” kullanmaktadır. Çerez, web tarayıcınız tarafından bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda depolanan küçük bir veri parçasıdır. Çerezleri, web sitemizin performansını ve işlevselliğini artırmak için kullanıyoruz, ancak kullanımları zorunlu değildir. Ancak, bu çerezler olmadan, videolar gibi belirli işlevler kullanılamayabilir veya daha önce giriş yaptığınızı hatırlayamayacağımız için web sitesini her ziyaret ettiğinizde giriş bilgilerinizi girmeniz gerekebilir. Çoğu web tarayıcısı Çerez kullanımını devre dışı bırakacak şekilde ayarlanabilir. Ancak, Çerezleri devre dışı bırakırsanız, web sitemizdeki işlevlere doğru şekilde veya hiç erişemeyebilirsiniz. Çerezlere asla Kişisel Olarak Tanımlanabilir Bilgiler yerleştirmeyiz.

Çerezleri ve benzer teknolojileri engelleme ve devre dışı bırakma

Nerede olursanız olun, tarayıcınızı çerezleri ve benzer teknolojileri engelleyecek şekilde de ayarlayabilirsiniz, ancak bu eylem temel çerezlerimizi engelleyebilir ve web sitemizin düzgün çalışmasını engelleyebilir ve tüm özelliklerinden ve hizmetlerinden tam olarak yararlanamayabilirsiniz. Ayrıca, tarayıcınızda çerezleri engellerseniz bazı kayıtlı bilgileri (örneğin kayıtlı giriş bilgileri, site tercihleri) kaybedebileceğinizi de bilmelisiniz. Farklı tarayıcılar size farklı kontroller sunar. Bir çerezi veya çerez kategorisini devre dışı bırakmak, çerezi tarayıcınızdan silmez, bunu tarayıcınızın içinden kendiniz yapmanız gerekecektir, daha fazla bilgi için tarayıcınızın yardım menüsünü ziyaret etmelisiniz.

Çocukların Gizliliği

Sadece hizmetlerimizi daha iyi hale getirmek için 13 yaşın altındaki çocuklardan bilgi topluyoruz. Bir ebeveyn veya veli iseniz ve çocuğunuzun izniniz olmadan Bize Kişisel Veriler sağladığını biliyorsanız, lütfen Bizimle iletişime geçin. Ebeveyn iznini doğrulamadan 13 yaşın altındaki herhangi birinden Kişisel Veri topladığımızı fark edersek, bu bilgileri sunucularımızdan kaldırmak için gerekli adımları atarız.

Gizlilik Politikamızdaki Değişiklikler

Hizmetimizi ve politikalarımızı değiştirebiliriz ve Hizmetimizi ve politikalarımızı doğru bir şekilde yansıtmaları için bu Gizlilik Politikasında değişiklikler yapmamız gerekebilir. Yasalar aksini gerektirmedikçe, bu Gizlilik Politikasında değişiklik yapmadan önce sizi bilgilendireceğiz (örneğin, Hizmetimiz aracılığıyla) ve yürürlüğe girmeden önce bunları gözden geçirmeniz için size bir fırsat vereceğiz. Ardından, Hizmeti kullanmaya devam ederseniz, güncellenmiş Gizlilik Politikasına tabi olursunuz. Bu veya güncellenmiş herhangi bir Gizlilik Politikasını kabul etmek istemiyorsanız, hesabınızı silebilirsiniz.

Üçüncü Taraf Hizmetleri

Üçüncü taraf içeriklerini (veriler, bilgiler, uygulamalar ve diğer ürün hizmetleri dahil) görüntüleyebilir, dahil edebilir veya kullanıma sunabilir ya da üçüncü taraf web sitelerine veya hizmetlerine (“Üçüncü Taraf Hizmetleri”) bağlantılar sağlayabiliriz.

POLARKON AŞ’nin doğruluğu, eksiksizliği, güncelliği, geçerliliği, telif haklarına uygunluğu, yasallığı, nezaketi, kalitesi veya diğer herhangi bir yönü de dahil olmak üzere hiçbir Üçüncü Taraf Hizmetinden sorumlu olmayacağını kabul ve beyan edersiniz. POLARKON AŞ, herhangi bir Üçüncü Taraf Hizmeti için size veya başka herhangi bir kişi veya kuruluşa karşı herhangi bir yükümlülük veya sorumluluk üstlenmez ve üstlenmeyecektir.

Üçüncü Taraf Hizmetleri ve bunlara bağlantılar yalnızca size kolaylık sağlamak amacıyla sunulmaktadır ve bunlara erişim ve kullanım riski tamamen size aittir ve söz konusu üçüncü tarafların hüküm ve koşullarına tabidir.

Takip Teknolojileri

 • Google Haritalar API’si

Google Maps API, özel bir harita, aranabilir bir harita, check-in işlevleri, konumla senkronize canlı veri görüntüleme, rota planlama veya bir mashup oluşturmak için kullanılabilen sağlam bir araçtır.

Google Maps API, güvenlik amacıyla Sizden ve Cihazınızdan bilgi toplayabilir.

Google Maps API, Gizlilik Politikasına uygun olarak tutulan bilgileri toplar

 • Çerezler

Platformumuzun performansını ve işlevselliğini artırmak için Çerezler kullanıyoruz, ancak bunların kullanımı zorunlu değildir. Ancak, bu çerezler olmadan, videolar gibi belirli işlevler kullanılamayabilir veya daha önce giriş yaptığınızı hatırlayamayacağımız için platformu her ziyaret ettiğinizde giriş bilgilerinizi girmeniz gerekebilir.

 • Yerel Depolama

Bazen DOM depolama olarak da bilinen Yerel Depolama, web uygulamalarına istemci tarafı verilerini depolamak için yöntemler ve protokoller sağlar. Web depolama, çerezlere benzer şekilde kalıcı veri depolamayı destekler, ancak büyük ölçüde geliştirilmiş bir kapasiteye sahiptir ve HTTP istek başlığında depolanan bilgiler yoktur.

Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) hakkında bilgilendirme

Avrupa Ekonomik Alanı’ndan (EEA) iseniz sizden bilgi topluyor ve kullanıyor olabiliriz ve Gizlilik Politikamızın bu bölümünde bu verilerin tam olarak nasıl ve neden toplandığını ve bu verileri çoğaltılmaktan veya yanlış şekilde kullanılmaktan nasıl koruduğumuzu açıklayacağız.

GDPR nedir?

GDPR, AB sakinlerinin verilerinin şirketler tarafından nasıl korunacağını düzenleyen ve AB sakinlerinin kişisel verileri üzerinde sahip oldukları kontrolü artıran AB çapında bir gizlilik ve veri koruma yasasıdır.

GDPR, yalnızca AB merkezli işletmeler ve AB’de ikamet edenler için değil, küresel olarak faaliyet gösteren tüm şirketler için geçerlidir. Müşterilerimizin verileri nerede bulunduklarından bağımsız olarak önemlidir, bu nedenle dünya çapındaki tüm operasyonlarımız için temel standart olarak GDPR kontrollerini uyguladık.

Kişisel veri nedir?

Tanımlanabilir veya tanımlanmış bir bireyle ilgili her türlü veri. GDPR, bir kişiyi tanımlamak için tek başına veya diğer bilgi parçalarıyla birlikte kullanılabilecek geniş bir bilgi yelpazesini kapsar. Kişisel veriler, bir kişinin adının veya e-posta adresinin ötesine geçer. Bazı örnekler arasında finansal bilgiler, siyasi görüşler, genetik veriler, biyometrik veriler, IP adresleri, fiziksel adres, cinsel yönelim ve etnik köken yer almaktadır.

Veri Koruma İlkeleri aşağıdaki gibi gereklilikleri içerir:

 • Toplanan kişisel veriler adil, yasal ve şeffaf bir şekilde işlenmeli ve yalnızca bir kişinin makul olarak bekleyeceği şekilde kullanılmalıdır.
 • Kişisel veriler yalnızca belirli bir amacı yerine getirmek için toplanmalı ve yalnızca bu amaç için kullanılmalıdır. Kuruluşlar kişisel verileri toplarken bu verilere neden ihtiyaç duyduklarını belirtmelidir.
 • Kişisel veriler, amacını yerine getirmek için gerekenden daha uzun süre tutulmamalıdır.
 • GDPR kapsamındaki kişiler kendi kişisel verilerine erişme hakkına sahiptir. Ayrıca verilerinin bir kopyasını ve verilerinin güncellenmesini, silinmesini, kısıtlanmasını veya başka bir kuruluşa taşınmasını talep edebilirler.

GDPR neden önemlidir?

GDPR, şirketlerin topladıkları ve işledikleri bireylerin kişisel verilerini nasıl korumaları gerektiğine ilişkin bazı yeni gereklilikler getirmektedir. Ayrıca, yaptırımları artırarak ve ihlaller için daha büyük para cezaları uygulayarak uyumluluk için riskleri yükseltmektedir. Bu gerçeklerin ötesinde, yapılacak doğru şey basitçe budur. POLARKON AŞ olarak veri gizliliğinizin çok önemli olduğuna inanıyoruz ve bu yeni düzenlemenin gerekliliklerinin ötesine geçen sağlam güvenlik ve gizlilik uygulamalarımız zaten mevcut.

Bireysel Veri Sahibinin Hakları – Verilere Erişim, Taşınabilirlik ve Silme

Müşterilerimizin GDPR’nin veri sahibi hakları gerekliliklerini karşılamalarına yardımcı olmayı taahhüt ediyoruz. POLARKON AŞ, tüm kişisel verileri tamamen incelenmiş, DPA uyumlu satıcılarda işler veya saklar. Hesabınız silinmediği sürece tüm görüşmeleri ve kişisel verileri 6 yıla kadar saklıyoruz. Bu durumda, tüm verileri Hizmet Şartlarımıza ve Gizlilik Politikamıza uygun olarak imha ederiz, ancak 60 günden daha uzun süre tutmayacağız.

AB müşterileriyle çalışıyorsanız, onlara kişisel verilere erişme, güncelleme, geri alma ve kaldırma olanağı sağlamanız gerektiğinin farkındayız. Sizi anladık! En başından beri self-servis olarak kurulduk ve her zaman verilerinize ve müşterilerinizin verilerine erişmenizi sağladık. Müşteri destek ekibimiz, API ile çalışma konusunda aklınıza gelebilecek tüm soruları yanıtlamak için yanınızda.

Bize Ulaşın

Herhangi bir sorunuz olursa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

 • E-posta yoluyla: info@polarkon.com.tr
 • Telefon Numarası ile: +903124964810
 • Bu Bağlantı Üzerinden: https://www.polarkon.com.tr/
 • Bu Adres Üzerinden: Birlik Mah. 490. Sok. No: 3/1 06610 Çankaya/Ankara TÜRKİYE
TOP