Sif Oto (JCB) Ankara Bölge Binası

2013 yılında hizmete açılan JCB İş makinalarının satış ve pazarlamasını yapan SIF OTOMOTİV‘ in ana taahhüt firmamız olan ARER A.Ş.‘ye yaptırdığı yapı, yönetim merkezi ve servis binası olarak kullanılacaktır.

Yapının Betonarme sonrası tüm çatı ve cephe konstrüksiyonları ve kaplamaları POLARKON tarafından yapılmıştır. Yapıya mimari bir kimlik kazandıran özelliği, uzay kafes çatı ve uzay kafes çatının cephede cam örtünün taşıyıcısı olarak düzenlenerek giriş holünün mekanını zenginleştirmesidir.

Yapının güney cephesinde giydirme cam (trombe) duvar düzenlenerek yapının çağdaş, çevreci ve sürdürülebilirlik ilkesi izlenmiştir. Yapı LEED sertifika ölçütlerine göre yapılmış ve belgelendirilmiştir.

MÜŞTERİ GÖRÜŞLERİ

POLARKON firması tamamen fabrikasyon olarak, her açıklıkta uzay çatıları projelendirmekte, büyük bir hassasiyette üretmekte ve uzman ekiplerince monte etmektedir. Projemizin önemli bir unsuru olan, dış çelik kabuk ve çatı konstrüksiyonları ile bunların kaplanması işlerini, Üretimin ve montajın her safhasında yüksek bir kaliteyi koruyarak zamanında tamamlamışlardır. SIF-JCB olarak yaptıkları işlerden son derece memnunuz. Teşekkürlerimizi sunarız.

Metin COLPAN

STFA İNŞAAT A.S. İnş. Müh. Proje Müd.

TOP