Etiyopya - Addis Ababa Marriott Hotel Yüzme Havuzu ve Çok Amaçlı Açık Alanlar

Etiyopya Addis Ababa’da faaliyet göstermekte olan Marriott Otel’deki açık yüzme havuzu, havuz kullanımının yanı sıra otelin çok amaçlı faaliyetlerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Bölgenin yerel iklim şartları altında yüksek oranda yağış alması nedeniyle çok amaçlı alan, havuzun üzeri açık kalacak şekilde şeffaf çatı örtüsü ve kısmi kapalı forma sahip bir çatı sistemi ile kapatılmıştır.

Bu sayede yapının kullanım süreleri ve hizmet olanaklarının artırılması hedeflenmiştir.

Yaklaşık 1.000 m² büyüklüğündeki bu alana etrafındaki mevcut yapılaşma nedeni ile vinç erişiminin olanaksız olması, hafif ve prefabrik bir konstrüksiyon olan ve mevcut alana yapının içerisinden ancak insan gücü ile transferine olanak sağlayan UZAY KAFES SİSTEM in yapının ana taşıyıcı konstrüksiyonu olarak tercih edilmesinin başlıca nedenlerinden biri olmuştur.

İşin saha uygulaması Dubai’deki temsilciliğimiz olan POLARKON FZE koordinasyonu ile sorunsuz ve planlanan zaman içinde başarı ile tamamlanmıştır.

Montaj sadece 20 günlük bir süre içinde tamamlanarak havuz yeni imajına kavuşmuş ve otelin yeni organizasyonlarının düzenlenmesine olanak sağlanmıştır.

TOP